3 Yaş Bale Eğitimi
  Dilek Bale Dilek Bale Dilek Bale

Erken Yaş Bale Programları

Bu programlar İngiliz Kraliyet Akademisi programları öncülüğünde kurucumuz R. Ceylan Lek’in araştırmaları ve özel çalışmalarıyla geliştirilmiştir. Erken yaşta dansı sevdirmeyi amaçlamaktadır. En önemli özelliği programa katılan öğrenciler daha küçük gruplar şeklinde, bu programlar için özel olarak yetiştirilmiş hem bale mezunu hem de çocuk eğitim programları almış öğretmenler tarafından dersleri verilmesidir. Grupta sadece aynı yıl doğumlu öğrenciler bulunur, daha büyük öğrenciler bu programlara kabul edilmezler. Onlar kendi yaş grupları ile çalışırlar.

  Dilek Bale Dilek Bale Dilek Bale

2 Yaş Yaratıcı Dans: (Anne-çocuk Özel Programı)

2 yaş çocuklarına özel bir programdır. Klasik bale, jimnastik, drama ve modern dans aktivitelerinden oluşur. Bu yaş çocuklar derslere anneleri veya güvendikleri bir yetişkinle girerler. Derslerde çocuk ve yetişkin partner şeklînde katılım gösterir. Çocuklar için seçilmiş eğlenceli müziklerle ve oyunlarla eğitim yapılır. Çocuklar bale ve diğer dersleri masal kahramanları ve çeşitli araçlarla (Oyuncak, top vs.) öğrenir.

Amacımız:

Çocukların erken yaşta vücut kontrol ve koordinasyon becerilerini arttırarak, özgüvenlerini geliştirmek ve aynı azamda yetişkin partneri ile iletişimini güçlendirmektir. Bu iletişim ilerleyen derslerde çocuklar arasında kurulacak ve yetişkin-çocuk iletişimimin yerine çocuk-çocuk iletişimi alacaktır. Böylelikle sosyal ve pedagoji gelişimlerine katkısı olacaktır.

3 yaş Baby Class Bale Eğitimi: 3 yaş çocukları için özel bir programdır. Klasik bale, jimnastik, drama ve modern dans aktivitelerinden oluşur. Öğrencilerinin, fiziksel becerilerini geliştirmenin yanı sıra yaratıcılık ve bireysellik üzerine de çalışılan baby class grubuna hem bale hem de çocuk eğitmenliği eğitimi görmüş uzman öğretmenler ders vermektedir. Öğrenciler kendi yeteneklerini keşfederken sosyal ilişkilerini de geliştiriyorlar.

Amacımız:

Çocukların erken yaşta vücut kontrol ve koordinasyon becerilerini arttırarak, özgüvenlerini geliştirmek ve iletişim becerilerini güçlendirmektir.

Programın Faydaları:

 • Kontrol ve koordinasyon becerilerini arttırmak.
 • Dansı sevdirmek.
 • Paylaşmayı ve birlikte hareket etmeyi öğrenmek.
 • Düzgün duruş ve yürüyüş becerilerini kazandırmak
 • Klasik bale adımlarını öğrenmek
 • Müziğe uyumlu ve hızlı senkronize hareket edebilmek
 • Kendilerini daha iyi ifade ederek, arkadaşlarından ya da yetişkinlerden çekinmeden dans edebilmek.